Akıl almaz oyun..

Flaş haber..A101 marketlerinde akıl almaz oyun sosyal medyayı salladı..Flaş haber..A 101 marketlerde ki hadise ye ba’kın.…

A101 marketlerinde, çiftli satılan mamüllerin barkodlarının 2 kez okutulmaya başlandığı iddia edildi. İddia sosyal medyada da gündeme oturdu. Aydınlık Gazetesi İstihbarat Şefi Tevfik Kadan, dün A101 şubesinde yaşanan hadiyi sosyal medya hesabından paylaştı. Marketlerin yeni bir dolandırıcılık yöntemine başladığını ifade eden Kadan, bu oyunla eş güdümlü bir günde yüzde 100 zam yapıldığını belirtti. Kadan’ın paylaşımının tamamı şöyle; 1) Değerli dostlar, size zincir marketlerin başlattığı yeni bir dolandırıcılık yöntemini anlatayım. Bu sefer ki başkalarından çok farklı. Yöntemleri alenen hırsızlık.

Bir günde %100 ZAM yapmışlar. Bugün B681 kodlu A101 şubesinde yaşanan hadise şöyle: 2) Rafta duran 2 adet 90 gram Danone meyveli yoğurdun etiketi 11,50 TL olarak görünüyor. Yani ürün 2’li satılıyor. Etiketinde 2*90 gr. yazıyor. Ancak kasaya gittiğinizde iş değişiyor. Ürün kasada 2 kere okutularak sizden 23 TL isteniyor. Buyurun bu etiketi, bu da fişi. 3) Vahim olan, bunun merkezi bir karar olması. Yani A101 şubelerine gönderilen genelgeye göre, bundan sonra mamüller TEKLİ olarak satılacak. Firmalardan gelen 2’li mamüller de kasada 2 kere okutulacak. Tekli alanlar etiketin yarısını değil tamamını ödüyor.