HAYATINI KAYBETTİ

Acı Haber Geldi Ünlü Yıldız Şarkıcı Maalesef Hayatını kaybetti..

Efsane şarkıcı Sinead O’Connor hayatını kaybetti
Müzik dünyası efsane bir isme daha veda etti. Dünyaca ünlü İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor, 56 yaşında hayatını kybetti. O’Connor 1990’da Prince’s Nothing Compares 2 U’nun yürek burkan kapağıyla dünya çapında yıldız olmuştu.

İRLANDA BAŞBAKANI: YETENEĞİ EŞSİZDİ

Dünyaca ünlü İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor, 56 yaşında hayatını kaybetti.

RTE tarafından aktarılan şarkıcının ailesinden yapılan açıklamada, “Sevgili Sinead’ımızın vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Ailesi ve arkadaşları mahvoldu” ifadesi kullanıldı.

İrlanda Başbakanı Leo Varadkar, eskiden Twitter olarak bilinen mesajlaşma platformu X’te “Müziği tüm dünyada seviliyordu ve yeteneği eşsizdi ve kıyaslanamazdı” diyerek “onun müziğini seven herkes” sözleriyle taziyelerini paylaştı.

İrlandalı şarkıcı, 1990’da Prince’s Nothing Compares 2 U’nun yürek burkan kapağıyla dünya çapında yıldız olmuştu.

Dört çocuk annesi Sinead O’Connor, 17 yaşındaki oğlu Shane’in intihar nöbeti sırasında hastaneden kaçtıktan sonra Ocak 2022’de intihar etmesinden bir yıl sonra yaşamını yitirdi.

O’Connor, 2018 yılında sosyal paylaşım sitesi Twitter’da paylaştığı mesajında hayranlarına Katolik Hristiyanlığı terk ederek İslam’ı seçtiğini duyurmuştu. Ünlü şarkıcı Müslüman olduktan sonra Shuhada’ Davitt adını almıştı.

8 Aralık 1966’da Dublin’de Sinéad Marie Bernadette O’Connor olarak dünyaya gelen O’Connor, 1980’lerin sonlarında ilk albümü The Lion and the Cobra ile ün kazandı ve 1990’da Prince’in “Nothing Compares” adlı şarkısının yeni düzenlemesiyle dünya çapında bir başarı elde etti.

SİNEAD O’CONNOR KİMDİR?

Sinéad Marie Bernadette O’Connor, 8 Aralık 1966, Dublin doğumlu, İrlandalı şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Adını, İngiltere’ye karşı girdiği bağımsızlık savaşıyla tanınan İrlanda Cumhurbaşkanı’nın eşinden alan O’Connor, anne ve babasının boşanmasından sonra, annesinin kendisine şiddet uygulaması nedeniyle 1979 yılından sonra babasıyla birlikte yaşamaya başladı.

Eğitimini tamamlayamayan sanatçı, en son öğrenim gördüğü okulda sanata eğilim gösterdi. Barbra Streisand’ın “Evergreen” adlı şarkısını söyleyerek dikkatleri üzerine çekince Tua Nua adlı bir topluluğa katıldı.