MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Milli savunma bakanlığı son noktayı koydu flaş açıklama

Milli Savunma Bakanlığı Son Noktayı Koydu

Son dakika! MSB’den bedelli askerlik açıklaması: Ücret artışı memur maaşına göre sabitlenecek

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik ücretindeki artışın memur maaş katsayısındaki artış oranına göre sabitlendiğini duyurdu.

2019 yılında askerlik sisteminde reform niteliğinde bir düzenleme yapılarak modern, esnek, öngörülebilir ve sürdürülebilir yeni bir askerlik sistemi hayata geçirildi. Bu kapsamda sürekli hale gelen bedelli askerlik için ücret tartışmalarına Milli Savunma Bakanlığı, son noktayı koydu.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ ARTIŞI MEMUR MAAŞINA GÖRE SABİTLENECEK

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, bedelli askerlik ücretindeki artışın memur maaş katsayısındaki artış oranına sabitlendiğini belirtti. Kaynaklar sistemin hayata geçirildiği 2019’dan bugüne kadar bedelli askerlik uygulamasına başvurunun sürekli arttığını da vurguladı.

Mehmetçiğin Kosova’daki çalışmalarına ilişkin soru üzerine kaynaklar, ülkede yaşanan gerginliğin ardından 65’inci Mekanize Piyade Tugayına bağlı iki bölüğün 2 Temmuz’da Kosova’da görevine başladığını belirtti.

Mehmetçiğin barışı destekleme görevini başarıyla yerine getirdiğini ifade eden kaynaklar, “Şu ana kadar çalışmalarımız başarıyla devam ediyor, bir olumsuzluk söz konusu değil. Birliğimizin görevi eylül ayı başına kadar devam edecek” açıklamasında bulundu.