O İSİM İSTİFA ETTİ

Ak Parti’de Gece Yarısı Bomba İstifa

Ak Parti’de Gece Yarısı Bomba İstifa

AKP’li Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar istifa etti
AKP’li Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, zamlara ve hayat pahalılığına karşı kullandığı “sabrımız bitti öfkemiz büyüdü” sözleri üzerine partisinin talebiyle görevinden istifa etti.

Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı’nı da yürüten Çınar’ın, geçtiğimiz günlerde zamlara ve hayat pahalılığına karşı “sabrımız bitti öfkemiz büyüdü” sözleriyle tepki göstermesi AKP’de tepkiyle karşılandı.

”Meclis üyeliğinden affı istendi”
Duvar’da yer alan habere göre; AKP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çınar’ın, meclis üyeliğinin yanı sıra Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı görevini yürüttüğü belirtildi. Çınar’ın ulusal ve yerel gündemde yer alan açıklamalarının ardından parti içi kurullarda istişare ve değerlendirmelerin yapıldığı anlatılan açıklamada, Çınar’ın, meclis üyeliğinden ‘affının istendiği’ bildirildi.

Gelişmeler üzerine ise Çınar, meclis üyeliğinden istifa etti.

Çınar, katıldığı bir programda “Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver. Ömrüm size annemin ak sütü gibi helal olsun cumhurbaşkanım” şeklindeki sözleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağlatmasıyla ve bir meclis toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi fırlatmasıyla gündem olmuştu.