O İSMİ KAYBETTİK

Halkın Sevdiği Efsane Hayata Veda Etti! Görsele Do-ku-nunuz..

Halkın Sevdiği Efsane Hayata Veda Etti!

Sanat dünyası bir ismi daha kaybetti. Sanat dünyasından fazlası isim başsağlığı mesajı yayınladı. Maalesef hayatına veda etti. Vefat sebebi ise çok çok daha üzdü…

Set tasarımcısı, sanat yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Mustafa Ziya Ülkenciler hayatını yitirdi. Mustafa Ziya Ülkenciler, 76 yaşında hayatını kaybetti. Ülkenciler’in vefatını Sinema Emekçileri Sendikası sosyal medya hesabından duyurdu.

“BAŞIMIZ SAĞ OLSUN”

Sinema Emekçileri Sendikası’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler’i kaybettik. Başımız sağ olsun” ifadeleri kullanıldı. Antalya’da 1947’de dünyaya gelen Ülkenciler, 1967’den bu yana yüksek öğrenimini yapmak suretiyle geldiğini İstanbul’da hayatını sürdürdü.

Ülkenciler, 1976’da profesyonel tanıtım fotoğrafçılığına başladı. 1983’te Bilsak Fotoğraf Atölyesi’ni kurdu ve aynı atölyede fotoğraf dersleri verdi. 1984’de Taksim Sanat Galerisi’nde ilk resim sergisini açan Ülkenciler, 1986’da “Dilan” filmiyle sinemaya adım attı. Atıf Yılmaz’ın “Asiye Nasıl Kurtulur”, “Hayallerim Aşkım ve Sen” filmlerinin setinde görev alan Mustafa Ziya Ülkenciler, Odak Film’de çalışmalarını sürdürdü. Bir yandan da fazlası gazete ve derginin sanat sayfalarına içerik hazırladı. Ülkenciler, sanat hayatı boyunca fazlası fotoğraf sergisine de imza attı.