O İSMİ KAYBETTİK

Milyonların sevdiği oyuncu intihar etti…

Milyonların sevdiği oyuncu intihar etti

1990’lı yıllarda yayınlanan “Power Rangers” serisinde Green Ranger karakterini canlandıran oyuncu Jason David Frank hayatını kaybetti.
1993 ve 1996 yılları arasında büyük bir hayran kitlesi kazanan orijinal Mighty Morphin Power Rangers serisinde Green Ranger karakterini canlandıran Jason David Frank 49 yaşında hayatını kaybetti.

NTV’nin aktarımına göre Frank’in temsilcisi, “Böylesine harika bir insanın kaybıyla yüzleştiğimiz bu korkunç dönemde lütfen ailesinin ve arkadaşlarının mahremiyetine saygı gösterin” ifadelerini kullandı. Teksas’ta hayatını kaybeden oyuncunun ölüm nedeni açıklanmadı Frank son olarak Legend of the White Dragon adlı yapımda rol almıştı.

Oyuncunun Power Rangers dizisinden rol arkadaşı Walter E. Jones sosyal medya hesabında “İnanamıyorum… Özel ailemizin bir üyesini kaybettiğimiz için çok üzgünüm” dedi.

Frank’ın ölüm nedenin intihar olduğu iddia edildi.

Power Rangers ve karma dövüş sanatları hayranları, en çok Green ve White Ranger Tommy Oliver’ı oynamasıyla tanınan Jason David Frank’in yasını tutuyor. Yaşamını yitiren oyuncu, 49 yaşındaydı.
Frank, oyunculuk kariyerinin yanı sıra, aynı zamanda ödüllü bir dövüş sanatçısıydı ve 2010’da kısa bir MMA (Karma Dövüş Sanatları) kariyerine sahipti. Ölüm haberini, Frank’in ölümü hakkında Facebook sayfasında yazan eski dövüşçü Mike Bronzoulis şu sözlerle duyurdu:

Arayıp bana bir mesaj bırakması beni çok üzdü ve çok uzun sürdü. Jason benim için iyi bir arkadaştı ve onu özleyeceğim.

Haber daha sonra Power Rangers yıldızının hayatına son verdiğini söyleyen Frank’in temsilcisi Justine Hunt tarafından doğrulandı.
Frank’in temsilcisi, “Böylesine harika bir insanın kaybıyla yüzleştiğimiz bu korkunç dönemde lütfen ailesinin ve arkadaşlarının mahremiyetine saygı gösterin. Ailesini, arkadaşlarını ve hayranlarını çok seviyordu. O gerçekten özlenecek” dedi. 4 Eylül 1973’te doğan Frank’in ilk oyunculuğu Mighty Morphin Power Rangers serisindeydi.
Başlangıçta, dizinin orijinal yayınında (Ağustos 1993 – Kasım 1995) yalnızca birkaç bölümde rol almak üzere sözleşme imzaladı, Frank o kadar popüler oldu ki dizinin yıldızı oldu. Kötü Green Ranger’dan takım lideri White Ranger’a rol değiştirdi ve 124’ten fazla bölüm yaptı.