SKANDAL GÖRÜNTÜLER

Diyanetten şok eden görüntüler skandal geldi.

Diyanetten Şok Eden Görüntüler Skandal Geldi

Diyanet’in cuma hutbesi tepki çekti…
Enflasyon ve kurdaki artışla birlikte her şeye zam gelirken, geçen yıla oranla ortalama düğün maliyeti de iki katına çıktı. Evlenecek çiftler kara kara düşünürken Diyanet bugün Cuma hutbesinde evlilik konusunu ele aldı.

Düğün yapacak çiftler, yüksek enflasyon ve kur yükselişi nedeniyle bütçelerini yeniden gözden geçirmek zorunda… Geçen yıla göre düğün maliyetleri iki katına çıkarken gelinliklerden araç süslemelerine, çiçek fiyatlarından düğün mekanlarına kadar birçok kalemde artış yaşandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ise bugün Cuma hutbesinde evlilik için fazla harcamama yapılmaması tavsiye edildi.

‘AĞIR BORÇ ALTINA GİRMEYİN’

Sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirilen Diyanet’in hutbesinde şu ifadeler yer aldı:

“Evliliğin ilanı olan düğünlerimizde asıl olan tevazu ve sadeliktir. Gösteriş, aşırılık ve israftan uzak olmaktır. Ne var ki, günümüzde evlilik için yapılan gereğinden fazla harcamalar, aileleri sıkıntıya sokmaktadır. Eşlerin yuva kurarken ağır bir borç altına girmeleri, huzur ve mutluluklarına engel olabilmektedir. Hayatlarının en güzel zaman dilimi, maddi kaygılar nedeniyle huzursuzluk ve zorluk içerisinde geçebilmektedir. Hatta bundan dolayı kimi evlilikler, ya başlamadan bitmekte ya da zamanla ayrılıkla sonuçlanabilmektedir.

Öyleyse Aziz Müminler!

Evliliğimizin her safhasında Rabbimizin rızasına, Peygamberimizin sünnetine uygun hareket edelim. Evlatlarımızın yuvalarının temelini Besmele ile atalım. Düğün yaparken İslam’ın emir ve yasaklarına riayet edelim. Mahremiyet sınırlarını ihlal etmeyelim. İnsanın sağlığına ve saygınlığına zarar veren her türlü haramdan uzak duralım. Toplumun huzurunu bozan, çevreyi rahatsız eden, insanların canına ve malına zarar veren tutum ve davranışlardan kaçınalım. Rabbimizin her an bizi görüp gözettiğini, yaptığımız her şeyden mutlaka hesaba çekeceğini unutmayalım.”