Temel Tavukçuluk Yapmaya Başladı

Temel Tavukçuluk Yapmaya karar vermiş ve şehirden 1000 tavuk almış köyüne gelmiş ve bunları Bacaklarından toprağa gömmüş Ve sulamış ancak

2 gün sonra Bir bakmış tavukların hepsi ölmüş. Bu duruma çok kızan ve Ne yapacağını bilmeyen Temel anında Trabzon’daki ziraat odasına durumu anlatan yazıyı yazmış o yazıda… Devamı için gorsele dokuu’nun

Trabzon’daki ziraat odasına durumu anlatan bir yazı yazmış yazıda tavukları toprağa ayaklarından gömdüğünü ancak tavuklarının ö’ldüğünü yazmış. 2 gün sonra Trabzon dan yanıt gelmiş : Yazdığınız mektup elimize ulaştı durumu anladık ancak daha iyi bir araştırma yapmak için lütfen topraktan da örnek yollayınız..

Platonik aşk yaşayan adamın birinin hayalleri gerçek olur; en çok sevdiği yıldız ile karşı karşıyadır, fırsat bu fırsat derken yıldız bayana sorar:

Saçınızdan bir tutam bana verirseniz size 100 dolar veririm!

Yıldız:

– Hımmm 500 dolar verirsen bütün peruk senin olsun.

Bir gün bir bilim adamı yılbaşı nedeniyle hastaneleri gezip akıllanan delileri salmaya karar vermiş. Bir sürü hastaneyi gezmiş fakat hiç akıllandığına kanaat getirilen deliye rastlamamış. En sonunda bir hastaneye gitmiş birde bakmış ki bütün deliler zıplıyor.

Hemen onlarla ilgilenen doktorlara sormuş:

– Bunlar neden böyle zıplıyorlar?

Doktor:

– Bunlar kendilerini mısır patlağı zannediyorlar, demiş.

Bir de bakmışlar ki bir tanesi zıplamadan yatağın üzerinde sabit bir şekilde duruyormuş. Hemen ona yaklaşarak sormuş:

– Sen neden zıplamıyorsun?

Deli:

– Ben tavaya yapıştım…