ACI HABER GELDİ

Sanat Dünyasının Yıldız İsminden Acı Haber Geldi.

Sanat Dünyasının Yıldız İsminden Acı Haber Geldi

Charlie Chaplin’in kızı Josephine Chaplin hayatını kaybetti

İngiliz komedyen ve sessiz sinema oyuncusu Charlie Chaplin’in kızı Josephine Chaplin, 74 yaşında yaşamını yitirdi. Ünlü oyuncunun Paris’te hayata veda ettiği açıklandı.

Sinemada ‘Şarlo’ karakteriyle özdeşleşen Charlie Chaplin’in kızı Josephine Chaplin’den acı haber geldi. The Guardian’ın aktardığına göre; özellikle 1970’li yıllarda sinemada kariyer yapan oyuncu Josephine Chaplin’in 74 yaşında hayata veda ettiği belirtildi.

Chaplin’in ailesi tarafından yapılan açıklamada oyuncunun Paris’te vefat ettiği aktarıldı.

JOSEPHINE CHAPLIN HAKKINDA

Charlie Chaplin’in 11 çocuğundan 6’ncısı olan Josephine Chaplin, beyazperdede 1970’li yıllarda aktifti. Daha 3 yaşındayken babası Charlie Chaplin’in yönettiği iki filmde rol alan Josephine Chaplin, ‘Hong Kong’lu Kontes’te kamera karşısına geçmişti.

Chaplin, ‘Flight Into The Sun’ın ardından ‘The Canterbury Tales’te önemli rol almıştı. Film, Berlin’de ‘Altın Ayı Ödülü’nü kazanmıştı. Bu başarısının ardından ağırlıklı olarak Fransız filmlerinde rol alan Josephine Chaplin, 1976’da ‘Red Nights’ta yine dikkatleri üzerine çekmişti. 1990’lı yıllarda sinemadan uzaklaşan Josephine Chaplin, daha sonra babasının Paris’teki malikanesine kapanmıştı.