BÜYÜK SKANDAL ORTAYA ÇIKTI

Ortalık Fena Karıştı Büyük Skandal Ortaya Çıktı

Ortalık Fena Karıştı Büyük Skandal Ortaya Çıktı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: Karma eğitimi herkese dayatmayın kardeşim!

“Karma eğitim, en fazla kız çocuklarına zarar veriyor”

Cumhur İttifakı ortağı HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Milli Eğitim Bakanı’nın “kız okulları” açıklamasının ardından başlayan tartışmalar hakkında “Laiklik ile milletin sıkıntısı vardır. Karma eğitim dayatmasından vazgeçilmelidir” dedi.

Yapıcıoğlu, Uzay Haber kanalında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Karma eğitimin en fazla kızlara zarar verdiğini ifade eden Yapıcıoğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

“Laiklik, din düşmanlığı olarak uygulanmıştır”

“Laiklik ile milletin sıkıntısı vardır, çünkü bu millet laikliğin nasıl uygulandığını görmüştür. Laiklik, bu memlekette, din düşmanlığı olarak uygulanmıştır. Laiklik bu memlekette; milletin kılığına, kıyafetine Kur’an’ına, ezanına, namazına, camisine, iş hayatına, eğitim hayatına karışmıştır.

Bugün bütün dünyada karma eğitimin zararları tartışılıyor görülüyor. ‘Biz karma eğitimi getirdik. Bu sistemle kadın ve erkek eşitliğini sağlayacaktık ama kız çocukları daha fazla ezilir oldu, istismar edilip daha fazla saldırılara maruz kaldılar. Öyleyse acaba biz kız çocuklarımıza yapmış olduğumuz bu haksızlıktan nasıl döneriz, nasıl tekrar bu okulları ayıralım’ diye tartışıyorlar.

Halbuki şu ilmi bir hakikattir ki; karma eğitim en fazla kız çocuklarına zarar veriyor. Mesela haylaz bir erkek çocuğunun durulması için yanına bir kız çocuğu oturturlar. Kız çocuğunun ne olacağını düşünmezler. ‘Hele bir o erkek çocuk uslu olsun da yanına bir tane kız çocuğunu ona kurban edelim’ derler. Karma eğitimin özcesi budur.

“Karma eğitimi herkese dayatmayın kardeşim!

Karma eğitim dayatmasından vazgeçilmelidir. Karma eğitimi herkese dayatmayın kardeşim! Şu anda ‘Kız İmam Hatip ve Erkek İmam Hatip okulları’ var. Lise okuduğum döneme kadar da meslek liselerinde kızlar ve erkeklerin okulları ayrıydı.”