Maraşlı Musa ile İngiliz Sarah

Bunlar bir zamanlar gündemi ne meşgul etmişlerdi be… Maraşlı Musa ile İngiliz Sarah’ın aşkı ile yatıp kalkmıştı memleket… Seneler sonra bu halde göreceğim aklıma gelmezdiTürk insanının bir dönem dizi takip eder gibi ana haber bültenlerinden takip ettiği büyük aşkın kahramanları Musa ve Sarah şimdi neler yapıyor dersiniz

Kahramanmaraşlı delikanlı Musa ve 13 yaşındaki İngiliz Sarah’ın yolları Alanya’da kesişir ve büyük aşk orada başlar.

Sarah’ın ailesinin tüm ısrarlarına rağmen ikili aşklarından asla vazgeçmez ve Türkiye’nin gündemine oturan aşk evlilkle sonlanır.

Sarah büyük aşkı Musa için Kahramanmaraş’a gelin gider ve Müslüman olur.

O dönem ikilinin büyük aşkını İngiltere’de yakından takip etmekte ve her gelişmeyi manşetten duyurmaktadır.

Kısa süre sonra aşkları dillere destan olan ikilinin Muhammed adında bir erkek çocukları olur.

Tabii bu aşk hikayesinin bir de hukuksal tarafı vardır. Mevzu İngiltere ve Türkiye basınında geniş yer bulunca Musa’nın küçük yaşta kızı alıkoymak suçundan ceza alması gerektiği konuşulur. 28 gün hapishanede kalır Musa.

Bu esnada Sarah, memleketine döner ve aşklarının meyvesi olan oğulları Muhammed’i de yanında götürür. Daha sonra Musa’dan kendi isteğiyle ayrılmak ister O günden sonra da bir daha Musa ile görüşmez.

Muhammed şimdi 18 yaşında kocaman bir delikanlı ve 3 kardeşi olan bir ağabey

Musa da Sarah’dan sonra iki evlilik yaptı ama onun da evlilikten yana yüzü gülmedi. Şu an 38 yaşında olan Musa’nın lise çağlarında iki tane çocuğu var. Kendisi hala Kahramanmaraş’ta yaşıyor.

Boyu kadar oğulları olan Sarah, çocuklarının hepsiyle gurur duyuyor.

Ve çocuklar da annelerine oldukça bağlı. Hatta hepsi resmi olarak annelerinin soyadı olan Cook’u kullanıyor.