Gözyaşlarını Tutamadılar

Bizleri karanlıklardan aydınlığa çıkaran Yüce kitabımızda Kuran’i kerimin en uzun suresi olan Bakara Suresinde ş’ehitler için, “allah yolunda ö’ldürülenlere sakın ö’lüler demeyin; çünkü onlar diridir; fakat siz farkında değilsiniz,” der. Biz inanan Müslümanlar için hayatımız bunun tecellileriyle doludur. İşte onlardan biri daha tüylerinizi diken diken ederek sizi duygulandıracak tam ibretlik bir olay daha Bu ayete layık şehidimiz Komiser Natık Karadeniz. 1979 yılında Mersin Silifke’de ş’ehit edilen kahraman bir polisimiz. Seneler sonrasında Kars Sarıkamış kazasından Mersin’e nakli yapılınca tüyler ürperten bir olay gerçekleşti..

Ş’ehidin ailesinin talebi üzerine bu nakil gerçekleştirilerek ş’ehidimiz Akbelen Ş’ehitliğine d’efnedildi. Merak edenler için yazma gereği duyduk aile niçin bu kadar geç kaldı kabul edebilirsiniz? Ayrıca ş’ehitler genellikle en yakın yere defnedilir. Burada durum farklı oldu Çünkü ş’ehidimizin ve öteki m’ezar sakinlerinin tamamı baraj olan yerin altında kalacağından dolayı mecburi bir nakil gerçekleşti Ailelerin isteklerinin olduğu yere nakledilmesi karar verilmişti Kahraman Ş’ehidimiz Komiser olan Natık Karadeniz’in m’ezarı açılınca oradakiler gözlerine inanamadılar.
Çünkü ş’ehidimizin n’aaşı zerrei miskal dahi bile bozulmamıştı. Yalnız n’aaşı değil, k’efeni bile korunmuştu. Yüce Rabbimizin inayetiyle. Boşuna Ş’ehitler Ö’lmez,” demiyor bu millet. Vaka mahalinde olanların söylediği şu sözler bizleri derinden etkiledi: “Abisi k’efenini açıp saçını dahi okşamış. T’üylerim diken diken oldu Rabbim Tüm ş’ehitlerimize Cennetin En güzel yerlerini nasip etsin duasıyla yaşayan A’skerimizin P’olisimizin ayağına taş değmesin Rab bim bizlerede ş’ehitlik mertebesini nasip etsin