İŞTE O TARİH

Bakan Özhaseki’den Flaş İstanbul Depremi Açıklaması Tarih Verdi..

Bakan Özhaseki’den Flaş İstanbul Depremi Açıklaması

Bakan Özhaseki açıkladı: Olası İstanbul depremi için Ekrem Bey ile anlaştık çalışmalar başlıyor

Olası İstanbul depremi için çalışmalara başladıklarını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekrem İmamoğlu ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldiklerini ve İstanbul için anlaşmaya vardıklarını belirtti. İşte görüşmenin detayları…

Deprem uzmanlarının da sık sık dile getirdiği olası İstanbul depremi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Kentsel dönüşüm süreci ile başlatılan çalışmaların yanı sıra yeni önlemlerin alınması için de görüşmeler yapıldığını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ilçe başkanları ile bir araya gelerek İstanbul konusunda prensipte anlaştıklarını belirtti.

Olası İstanbul depremi için çalışmalar başladı
İHA’da yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, olası İstanbul depremi için Ekrem İmamoğlu ve ilçe belediye başkanları ile görüştüklerini belirterek prensipte anlaştıklarını ifade etti. Özhaseki, “Haftaya çalışmalara başlıyoruz. İstanbul demek Türkiye’ye demek” diyerek “Deprem bölgesinde ‘Yerinde Dönüşüm’ için iki günde 36 bin 825 başvuru yapıldı” ifadelerini kullandı.